rss

Kategorie

Znajomi

Archiwum

Tagi


Kalendarium

Kwiecień
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

26 mar

Z lotniczego archiwum - część pierwsza

Tagi: samoloty, fotografia lotnicza, Radom, Dęblin, Mielec, Air Show

Kategoria: lotnicze

W jednym z poprzednich wpisów wspomniałem o początkach mojej zabawy z lotnictwem i fotografią lotniczą. Postanowiłem przeszukać moje przepastne zasoby negatywów i odnaleźć zdjęcia z pierwszych wyjazdów na pokazy lotnicze.

Każdy wyjazd to było spore przeżycie. Ekipa była stała - dwóch Piotrków i ja. Pobudka około świtu. Pakujemy graty do Fiata 126P , za sterami tata SAPERA..... i w drogę. Zwykle pogoda nam dopisywała, to i droga mijała w świetnych nastrojachn ; choc jednego detalu nie zapomnę nigdy -jak siedząc tuż obok kierowcy, na siedzeniu pasażera, widziałem asfalt przesuwający się pod nami, przez dziurę w podłodze. To niepokojące uczucie towarzyszyło mi za każdym razem kiedy wsiadałem do tego wehikułu -miałem wrażenie , że za chwile , podobnie jak w bolidzie Freda Flinstona , moje nogi znajdą się na asfalcie. Dawało to też do myślenia w kwestii bezpieczeństwa. Skoro podłogi prawie nie ma , to co jeszcze trzyma się w tym aucie tylko na rdzy ??? ):):):) Ale kto by sie przejmował takimi detalami ! Jechaliśmy podziwiać piękne , stalowe potwory na stojance i w pokazie dynamicznym.


Kilka klisz z tamtych wypadów znalazłem i po przejrzeniu zdjęć muszę przyznać, że mają one jedynie wartość historyczną )::)) Fajnie jest wrócić pamięcią do tamtych czasów i dlatego zamieszczę tu kilka fot z tamtych pokazów.

Najstarsze foty jakie znalazłem na kliszach pochodzą z 1996 i 97 roku z Air Show Mielec.
Następną imprezą na jakiej bylismy był Dęblin AIR SHOW.W dniach 9-10 września na lotnisku Sadków odbyły się  Międzynarodowe Pokazy Lotnicze - Air Show Radom 2000. Całkiem sporo samolotów zgromadzono na lotnisku. Pierwszy raz na pokazach zobaczyliśmy najnowszy produkt PZL Świdnik, a więc SW-4. Na zaproszenie licznie stawili się goście z zagranicy min. F-16 A/B MLU Holenderskich Sił Powietrznych, F-16 C/D z USAF, Mirage 2000C z Francji, L-159 ALCA, MI-24D, Sokół z Czech, Bo-105 z Niemiec, CASA C-295 Hiszpanii, Jaguar GR Mk 1A, Hawk LIF z W.Brytanii, JAS 39  Gripen z Szwecji. Ciekawostką była niezwykła brytyjska Canberra Mk. T4.To były pierwsze duże imprezy lotnicze w jakich miałem przyjemność brać udział, poszukiwania kolejnych zdjęć z LOTNICZEGO ARCHIWUM trwają. c.d.n.Dodaj komentarz do wpisu:

Kuba (pixeloza.net)
No proszę, ile fajnych klatek można wydłubać z szuflady...

WIKTOR TASZŁOW | PHOTOGRAPHY BLOG © 2012