rss
07 mar

Szybki test analoga

Tagi: analog, kielce, praktica

Kategoria: analogowe

Pierwsza rolka po wielu, wielu latach wywołana, foty strzelane na szybko bo chciałem sprawdzić czy wszystkie podzespoły mojej nowej-starej PRAKTICY działają bez zarzutu. Aparat jest sprawny, migawka pięknie "klapie", światłomierz prawidłowo mierzy, szkiełko czyste, pierścienie ostrości i przysłony lekko ale z delikatnym oporem działają. Szybkim spacerem po Kielcach rozpocząłem zabawę z analogowymi aparatami na nowo.

29 lut

Powrót do korzeni

Tagi:

Kategoria: analogowe

Nowy nabytek - PRAKTICA MTL 50, czyli analogowy klasyk, dziś stał sie moim nabytkiem. Po długim i bezproduktywnym roku postanowiłem zmusić się do myślenie podczas fotografowania, w tym celu najlepiej cofnąć się do "przedszkola" i przypomnieć sobie jak powstaje obraz na celuloidzie w całkowicie manualny sposób naświetlony.

Od pomysłu do realizacji minęło zaledwie 12 godzin a w moich rękach znalazł się piękny zabytek z czasów PRLu w świetnym stanie technicznym, teraz zostało tylko sprawdzić działanie aparatu, co nie jest takie łatwe jak w przypadku cyfry bo efekty będzie widać dopiero po wywołaniu filmu.

Zatem pierwszy film już założony, jutro dokupię baterie do światłomierza i będziemy testować :):):) Cieszę się jak dziecko:)

WIKTOR TASZŁOW | PHOTOGRAPHY BLOG © 2012